ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 12

БРОДІВСЬКА  МІСЬКА РАДА
БРОДІВСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
XLVI сесія  VIІ демократичного скликання
 
             17. 12. 2019 р.                                    м. Броди                                  №  проект

 
Про затвердження Програми підтримки об’єднань
співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)
у м. Броди на 2020 рік
        
         Керуючись  Законами  України  «Про місцеве  самоврядування в  Україні», «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», «Про  особливості  здійснення  права  власності у  багатоквартирному  будинку», міська рада

ВИРІШИЛА:

1.Затвердити Програму підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у м.Броди на 2020 рік  (додаток).
 
2. Контроль за  виконанням цього рішення доручити постійній комісії з питань житлово-комунального господарства,  благоустрою  та екології ( Біль В. І. ).
 
 

Міський голова                                                 Анатолій Белей

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ДОДАТОК
ЗАТВЕРДЖЕНО
 рішенням міської ради 
« 17»  грудня  2019 року №
 
 

 
 
 
 
 
 

Програма
підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)
у м. Броди на 2020рік.
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1. Загальні положення
 
Програму підтримки об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у м. Броди на 2020 рік (далі - Програма) розроблено у відповідності до наявних проблем об'єднань співвласників багатоквартирних будинків і їх функціонуванні.
Світовий досвід показує, що лише інституції співвласників будинків здатні ефективно освоювати інвестиції в житлово-комунальному господарстві, причому лише на умовах співфінансування та/або низьковідсоткового кредиту. Необхідність прийняття цієї Програми полягає у визначенні шляхів максимального сприяння міської влади функціонуванню об'єднань співвласників багатоквартирного будинку.
Розділ 2. Мета Програми
 
- вдосконалення або докорінну зміну існуючих форм і методів управління будинками;
- створення дієвого механізму утримання житла шляхом створення нових об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та надання їм практичної і методичної допомого при створенні, в роботі і самостійному управлінні своїм будинком чи групою будинків;
- задоволення потреб усіх споживачів житлово-комунальними послугами належної якості, яка відповідає вимогам державних стандартів;
- підвищення рівня прозорості у взаємовідносинах між суб’єктами ринку житлово-комунальних послуг;
- забезпечення надійності та безпечної експлуатації житлового фонду міста.
 
Розділ 3. Завдання Програми
 
           У Програмі визначені пріоритетні шляхи організаційно-правової, консультаційної та матеріально-технічної  підтримки у створенні та господарській діяльності ОСББ з використанням коштів міського бюджету.
 
Основними пріоритетними завданнями Програми є:
1) проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо підтримки ОСББ з метою надання мешканцям багатоквартирних будинків необхідних знань щодо механізму створення та діяльності ОСББ;
2) створення позитивного іміджу ОСББ у масовій свідомості населення міста;
3) підвищення зацікавленості мешканців у формуванні ефективного колективного власника;
4) проведення зустрічей, тренінгів з обраним керівництвом діючих ОСББ, пошук шляхів вирішення проблемних питань;
5) організація навчання голів правлінь ОСББ;
6) надання власникам квартир в багатоквартирних житлових будинках
практичної допомоги в процесі створення та діяльності ОСББ: участь членів житлово-комунальної комісії в роботі установчих зборів, залучення працівників комунальних підприємств до проведення обстежень технічного стану під час передачі будинків ОСББ;
7) співфінансування ОСББ, в тому числі і на проведення капітального ремонту будинку, які приймають участь в Обласному конкурсі проектів місцевого розвитку у 2020 році;
8) організація та проведення семінарів щодо запровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках. Залучення консультантів та керівників різних проектів.
 
Розділ 4. Принципи реалізації Програми
 
          Для отримання фінансової допомоги з міського бюджету необхідно подати до міської ради заяву на ім’я міського голови  за підписом голови правління ОСББ наступної форми:

  • контактні дані (адреса, телефон, електронна адреса);
  • опис проблематики, котру планується повністю або частково вирішити за рахунок фінансової допомоги (підтримки) по Програмі.
  • основні характеристики будинку (рік здачі в експлуатацію, кількість поверхів, кількість квартир/кімнат; кількість під’їздів, тип покрівлі та ін.);
 
до заяви долучає:
  • копію свідоцтва про державну реєстрацію ОСББ та Статут;
  • орієнтовний кошторис витрат для вирішення описаної проблеми або реалізації пропонованих поліпшень будинку та/чи його прибудинкової території;
  • протокол зборів  мешканців будинку про згоду проведення капітального ремонту на  умовах співфінансування;
  • фотографії будинку та фото візуалізації проблеми (по можливості);
  • звіт про стан надходження та використання коштів по будинку за попередній рік (за умови обслуговування заявником будинку у попередньому році).
  • інші документи та інформацію, котру вважає за необхідне.
 
Розрахунок коштів по кожному ОСББ проводиться індивідуально на умовах співфінансування, а саме: 60% від загальної суми - кошти міського бюджету , 40% – власні кошти ОСББ та при цьому розмір внесків на утримання будинку та прибудинкової території повинен складати не менше 3.5 грн. за 1м2 загальної площі. Максимальна сума фінансування міською радою визначається за формулою, поданою нижче.
Виділення коштів з міського бюджету для ОСББ, які приймають участь в Обласному конкурсі проектів місцевого розвитку у 2020 році буде проводитись на умовах співфінансування,  передбачених умовами Конкурсу.
Пріорітетними для співфінансування з міського бюджету є суб’єкти господарювання, які визначились з проведенням робіт, що підпадають під державну програму підтримки енергозбереження, програму «теплих» кредитів. Співфінансування надається співвласникам у розмірі 10 % від тіла кредиту, при умові що, розмір внесків на утримання будинку та прибудинкової території повинен складати не менше 3,50 грн. за 1м2 загальної площі що перебуває у власності або наймі фізичної чи юридичної особи.
Розрахунок коштів, необхідних для реалізації Програми підтримки об'єднань співвласників багатоквартирних будинків у місті Броди проводяться постійною комісією з питань житлово-комунального господарства, благоустрою та екології виходячи з фінансових можливосте міської ради.
 
Базові правила, величини та формула визначення максимальної величини допомоги (підтримки) (ВД).
 
Потенційний одержувач фінансової допомоги (підтримки) (ОФД) може одержати допомогу (підтримку) шляхом зарахування на свій розрахунковий рахунок суми, що становить разово або протягом року не більше максимальної величини допомоги (підтримки) (ВД) і визначається за формулою:
 
ВД = БП × КП × Рміс × кВБ × кСОФБ
 
БП - базова підтримка,становить 5% від мінімальної заробітної плати станом на дату звернення потенційного одержувача фінансової допомоги (підтримки).
 
Величина КП –кількість помешкань (квартир/кімнат) будинку;
 
Рміс - дорівнює розміру щомісячних нарахувань (щомісячної квартирної плати, щомісячного внеску та ін.) для утримання будинку в розрахунку на 1м.кв;
 
Величини кВБ– коефіцієнт віку будинку:
5- для будинків зданих в експлуатацію до 1939р.;
4 – для будинків зданих в експлуатацію у 1939- 1945р.;
3 – для будинків зданих в експлуатацію у 1945-1954рр.;
2 – для будинків зданих в експлуатацію у 1955-1964рр.;
1,75 – для будинків зданих в експлуатацію у 1965-1974рр.;
1,5 – для будинків зданих в експлуатацію у 1975-1984рр.;
1,25 – для будинків зданих в експлуатацію у 1985-1994рр.;
1 – для будинків зданих в експлуатацію у 1995-2004рр.;
0,5 – для будинків зданих в експлуатацію у 2005-му році і пізніше.
0 - для будинків термін експлуатації яких не перевищує 5 років
 
Величини кСОФБ – коефіцієнт статусу одержувача фінансової допомоги (підтримки):
2 – для новоутвореного ОСББ (не пізніше як один рік до дати звернення по наданню допомоги (підтримки) по Програмі), котре фактично здійснює управління та утримання будинком;
1,5 – для діючого більше одного року (з дати звернення по наданню допомоги (підтримки) по Програмі) ОСББ, котрі фактично здійснюють управління та утримання будинком.
 
Рішення про надання співфінансування на проведення робіт в будинку приймається  за умови реєстрації ОСББ на  Єдиному веб-порталі використання публічних коштів Edata. Об’єднання співвласників, які отримали кошти в році, що передує та не відзвітувались про їх використання на  Єдиному веб-порталі використання публічних коштів Edata та на постійній комісії з питань житлово-комунального господарства,  благоустрою  та екології, в поточному році не фінансуються.  
 
 
Розділ 5. Фінансове забезпечення
 
№ з/п Назва заходів Сума коштів
(грн.)
Джерела фінансування
1 Загальна сума фінансової підтримки 500 000,0 Кошти міського
бюджету
  Всього 500 000,0  

 
 

Секретар ради                                                          Микола Бакай