ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автор:

Гром`як А. Б.

Доповідач:

Бакай Микола Павлович

Галузь:

Земельні ресурси

Статус:

Прийнятий в цілому

Дата:

03.07.2019

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 7
Про затвердження Програми використання та охорони земель на території Бродівської міської ради на 2019 – 2021 роки

БРОДІВСЬКА МІСЬКА РАДА
БРОДІВСЬКОГО РАЙОНУ  ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

ХL  СЕСІЇ   VІІ ДЕМОКРАТИЧНОГО СКЛИКАННЯ

                                                                                від 04. 07. 2019 р.                              м. Броди                                          № Проект                                                                                            

 
Про затвердження Програми використання
та охорони земель на території Бродівської
міської ради на 2019 – 2021 роки
 
 
З метою реалізації державної політики щодо регулювання земельних відносин на території Бродівської міської ради, керуючись Земельним кодексом України, Законами України "Про охорону земель" та «Про землеустрій», відповідно до ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", враховуючи висновки та рекомендації  постійної комісії Бродівської міської ради з питань регулювання земельних відносин та містобудівної діяльності, міська рада

                                                ВИРІШИЛА:

 
         1. Затвердити  Програму використання та охорони земель на території Бродівської міської ради на 2019 – 2021 роки , що додається.
 
        2. Контроль за виконанням Програми використання та охорони земель на території Бродівської міської ради на 2019 – 2021 роки покласти на постійну комісію з питань, регулювання земельних відносин та містобудівної діяльності (Казмірчук О. Я.).
.
 
 
 
 

Міський голова                                                                  Белей А.А.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 

Додаток до рішення
Бродівської міської ради №
від 04.07.2019 року

 
 

Програма використання та охорони земель
на території Бродівської міської ради на 2019 – 2021 роки

 
  1.  Визначення проблем на розв’язання яких спрямована Програма.
 
Програма розроблена у відповідності до Земельного кодексу України,  Законами України «Про охорону земель» „Про землеустрій”, Про оцінку земель”, „Про Державний земельний кадастр”
Основні принципи раціонального використання та охорони земельних ресурсів, які є фундаментом державної ідеології та ефективної земельної політики, без яких неможливо здійснювати трансформаційні процеси, відображені в Законі України «Про охорону земель» від 19 червня 2003 року.
В цьому законі чітко визначено, що власники землі і землекористувачі, суб’єкти земельних прав зобов’язані ефективно використовувати землю за цільовим призначенням, застосовувати природоохоронні технології виробництва, підвищувати родючість землі, не допускати погіршення екологічної ситуації на території внаслідок виробничо-господарської діяльності.
На даний час на території міської ради необхідно вирішити проблему створення системи протиерозійного і протипаводкового захисту з урахуванням необхідності охорони екосистеми, природних ландшафтів та об’єктів культурної спадщини.
Одною з важливих проблем на територорії міської ради є також відсутність схем землеустрою із техніко-економічним обґрунтуванням використання та охорони земель, що в значній мірі не дає можливості забезпечити планомірність і максимальну ефективність здійснення відповідних охоронних заходів.
 Окрім цього необхідно провести оновлення нормативних оцінок земельних ділянок несільськогосподарського призначення як знаходяться за межами населених пунктів
       2. Мета Програми.
           Метою програми є визначення та забезпечення проведення першочергових заходів спрямованих на раціональне використання та охорону земель, захист їх від деградаційних процесів та забруднення, підтоплення, відтворення їх родючості та інших корисних властивостей , збереження ландшафтного і біологічного різноманіття, створення екологічно безпечних умов проживання і провадження господарської діяльності.
               3. Шляхи і способи розв’язання проблем
        Розв’язання проблем, пов’язаних із раціональним використанням і охороною земель, передбачається здійснити шляхом:
     - зменшення змиву і розмиву грунтів, а також захисту населеного пункту (м. Броди), сільськогосподарських угідь та виробничих об’єктів від підтоплення і затоплення шляхом будівництва нових та реконструкції існуючих протиерозійних, гідротехнічних, берегоукріплювальних, протизсувних та інших споруд, забезпечення їх надійності;
     - розроблення схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель з метою визначення перспективи щодо використання та охорони земель та для підготовки обґрунтованих пропозицій у галузі земельних відносин.
       - проведення робіт по оновленню нормативних оцінок земельних ділянок несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів міської ради.
          4. Завдання та заходи Програми, строки та етапи виконання.
         Використання та охорона земель ґрунтується на основі комплексу взаємопов’язаних та хронологічно узгоджених заходів, спрямованих на реалізацію державної політики в сфері забезпечення досягнення раціонального землекористування, збереження та відтворення земельних ресурсів.
 
           Для досягнення мети Програми слід виконати такі завдання :
 
         -   розробка робочого проекту з капітального ремонту «Розчистка руслової водойми на р. Бовдурка (озеро Бугаї) для захисту від підтоплення житлового масиву на території Бродівської міської ради (район «Бугаї») Львівської області.» (капітальний ремонт)
 
        -   проведення робіт по розчистці руслової водойми на р. Бовдурка (озеро Бугаї) для захисту від підтоплення житлового масиву на території Бродівської міської ради (район «Бугаї») Львівської області. на підставі розробленого робочого проекту
       - проведення робіт по оновленню нормативних оцінок земельних ділянок несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів міської ради.
       -    розробити схеми землеустрою із техніко-економічним обґрунтуванням використання та охорони земель міської ради.
 
        Дані завдання включають в себе етапи, які передбачають :
  
       1) розробка робочого проекту з капітального ремонту «Розчистка руслової водойми на р. Бовдурка (озеро Бугаї) для захисту від підтоплення житлового масиву на території Бродівської міської ради (район «Бугаї») Львівської області.» (капітальний ремонт)
 
       2)проведення робіт по розчистці руслової водойми на р. Бовдурка (озеро Бугаї) для захисту від підтоплення житлового масиву на території Бродівської міської ради (район «Бугаї») Львівської області. на підставі розробленого робочого проекту
 
       3)Розроблення схем землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель міської ради;
    
 
          4.1. Будівництво протиерозійних гідротехнічних споруд.
          Протиерозійні гідротехнічні споруди є важливою складовою частиною комплексу заходів по боротьбі з ерозією грунтів і проектуються в тих випадках, коли агротехнічні, лісомеліоративні і інші заходи недостатньо ефективно забезпечують припинення ерозійних процесів.                          
         Проведення робіт по розчистці руслової водойми на р. Бовдурка (озеро Бугаї)  на території Бродівської міської ради захистить від підтоплення сільськогосподарських кормових угідь та присадибних земельних ділянок жителів вулиці 8-го Березня на підставі розробленого робочого проекту.
          Фінансування робіт по розчистці руслової водойми на р. Бовдурка (озеро Бугаї) передбачається за рахунок державного та місцевого бюджетів та коштів що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва у міський бюджет.
         Загальний обсяг робіт та їх вартість приведені в додатку 1.
 
 
          4.2. Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель.
          Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень розробляються з метою визначення перспективи щодо використання та охорони земель, для підготовки обґрунтованих пропозицій у галузі земельних відносин, організації раціонального використання та охорони земель, перерозподілу земель з урахуванням потреби сільського, лісового та водного господарств, розвитку міста, територій оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення, природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення.
         Фінансування робіт по розробленню схем землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель передбачається за рахунок державного та місцевого бюджетів. Загальний обсяг робіт та їх вартість приведені в додатку 1. 
       
  4.3. Грошова оцінка земель несільськогосподарського призначення.
Нормативна грошова оцінка земель дає можливість органам місцевого самоврядування одночасно з використанням нормативно-організаційних методів управління розвитком території реалізувати свої регулятивні повноваження на підставі створення економічних умов і стимулів раціонального використання земель населених пунктів, створити необхідні умови для формування фінансово-економічної бази населених пунктів за рахунок справляння плати за землю.
У ході реалізації Програми необхідно провести оновлення нормативної грошової оцінки по земельних ділянках несільськогосподарського призначення, які знаходяться за межами населених пунктів міської ради на площу 2,1049 га.
На виконання цих робіт потрібно 40 тис. грн
 
        5. Очікувані результати, ефективність Програми.
        Виконання Програми дасть змогу :
 
-- зменшити наслідки шкідливої дії вод річки Бовдура на прилеглі території.;
            -- припинити грунтово-деградаційні процеси, зокрема водну ерозію;
-- здійснити консервацію деградованих, малопродуктивних і техногенно забруднених земель;
            -- оновлення нормативних оцінок земельних ділянок несільськогосподарського призначення приведе до збільшення орендної плати за їх використання, що в свою чергу збільшить наповнення бюджету міської ради
 
        6. Фінансове забезпечення
 
         Статтею 55 Закону України «Про охорону земель» визначено, що фінансування заходів з охорони земель і грунтів здійснюється за рахунок Державного бюджету України, місцевих бюджетів, у тому числі коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, від плати за землю, а також коштів землевласників і землекористувачів та інших джерел не заборонених законом.
 
 
 

 

Секретар ради                                                                                 Микола Бакай