ОПИС ДОКУМЕНТУ

Доповідачі:



Шишка Р. В.

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XXIII

Скликання:

VIII

Вид:

За основу

Номер:

3

Дата реєстрації:

29.09.2022

Проголосовано:

29.09.2022 12:37:08

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    22
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    1
  • Не голосували
    0
  • Відсутні
    12

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 3

Текст:



БРОДІВСЬКА  МІСЬКА РАДА

 ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

XХІІІ сесія  VIIІ  скликання

 

 

від 29 вересня 2022 року                     м. Броди                                              № ____



 

 

Про звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Генерального прокурора України, Служби безпеки України та Національної поліції України щодо припинення переслідування волонтерів

 

          Відповідно до ст.25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в  Україні», міська рада

 



ВИРІШИЛА :



 




  1. Прийняти звернення Бродівської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Генерального прокурора України, Служби безпеки України та Національної поліції України щодо припинення переслідування волонтерів, згідно додатку.   

  2. Секретарю Бродівської міської ради скерувати дане звернення до  Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Генерального прокурора України, Служби безпеки України та Національної поліції України.

  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з гуманітарних питань.



 

 

 

 

 

 



Міський голова                                                Анатолій Белей



Додаток

до рішення Бродівської міської ради

від ___ вересня 2022 року

№ ____



 



ЗВЕРНЕННЯ

до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Генерального прокурора України, Служби безпеки України та Національної поліції України щодо припинення переслідування волонтерів



Сьогодні 8-й рік та понад 200-й день повномасштабної війни росії проти України. Так щодня, починаючи з 2014 року, волонтери стали надійним тилом та опорою для нашого українського фронту, взявши на себе зобов’язання підставити своє плече для держави у надскладний період.

Волонтерство – рушійна сила українського народу, це закладено у нашому національному ДНК, завдання якого – наблизити перемогу України.

На жаль, реалії сьогодення – це коли лідери волонтерського руху стають фігурантами кримінальних справ, які заведені недобросовісними працівниками правоохоронних органів без належних на те підстав, і навіть більше, дуже часто ці справи чи оперативно-розшукові матеріали мають усі ознаки замовних.

Найбільш гучними на Львівщині стали справи проти художника і волонтера Олеся Дзиндри, Ігоря Дулина, обшуки в Олега Яницького, Назарія Островського, Святослава Літинського.  

На жаль, правоохоронна система не є захисником, а стає ворогом для справжніх волонтерів, шукаючи «злочинців» та створюючи кількісні показники для того, щоб показати «ефективність» своєї роботи.

Такий процес є дискредитацією волонтерського руху, розправою над його лідерами. А ще це виглядає як спроба влади придушити непідконтрольний їй волонтерський рух.

Вважаємо, що законодавство, яке регулює отримання гуманітарної допомоги та здійснення волонтерської діяльності, є недосконалим та таким, що потребує негайних змін в умовах та реаліях сьогодення.

9 вересня 2022 року відбулась відкрита зустріч волонтерської спільноти Львівщини, за результатом якої напрацьовано Спільне звернення волонтерів Львівщини за підписами 82-х учасників, яким:

-   задекларовано єдність як запоруку перемоги над окупантами;

-   вирішено виступити об’єднаним фронтом задля протистояння руйнівним діям та свавіллю силових структур, ускладнення діяльності волонтерського руху;

-   висловлено вимогу  припинити переслідування волонтерів;

-   вирішено закликати ЗМІ до об’єднаної демонстрації процесу переслідування волонтерів та активної медійної підтримки волонтерської спільноти;

-   задекларовано відкритість і готовність на конструктивний діалог з будь-яким рівнем владних структур;

-   висловлено вимогу чітких і конкретних правил та спрощення бюрократичних процесів, які уповільнюють та паралізують волонтерську діяльність для ефективної допомоги та пришвидшення перемоги.

Враховуючи усе викладене вище, наголошуємо на необхідності:




  1. Дотримання правоохоронними органами процесуального законодавства України при проведенні слідчих дій, неприпустимості використання будь-яких засобів тиску, приниження честі та гідності, завдання моральної шкоди. Недопущення провокації злочинів правоохоронцями.

  2. Здійснення систематичного (щомісячного) контролю уповноваженими державними органами та органами місцевого самоврядування (на рівні міст, областей) за перебігом розслідувань у таких кримінальних провадженнях, у спосіб публічних звітів, слухань.

  3. Негайного внесення змін до кримінального законодавства України, зокрема до ст. 201-2 ККУ – конкретизація, узгодження  понять дефініції та примітки зазначеної статті, з врахуванням реалій воєнного стану. Виведення

    з-під охоплення ст. 201-2 ККУ волонтерських дій, що здійснювались з метою залучення коштів (отримання внесків, компенсації витрачених коштів) для закупівлі закордоном техніки, автомобілів та військового спорядження для посилення обороноздатності України.


Закликаємо:


  1. Президента України, як гаранта прав і свобод людини і громадянина,  – стати на захист волонтерського середовища.

  2. Верховну Раду України – внести зміни до Закону України «Про волонтерську діяльність» та Закону України «Про гуманітарну допомогу» щодо чітких, зрозумілих та конкретних правил ввезення гуманітарної допомоги та до               ст. 201-2 ККУ.

  3. Генерального прокурора України, голів Служби безпеки України та Національної поліції України – припинити безпідставні кримінальні переслідування осіб, що займаються волонтерською діяльністю.



Потужне об’єднане волонтерське середовище працює і надалі працюватиме для перемоги України!