ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автор:

Кучеренко Наталія Василівна

Доповідач:

Кучеренко Наталія Василівна

Статус:

Прийнятий в цілому

Дата:

21.11.2024

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 09
Про внесення змін до програми оновлення містобудівної документації населених пунктів

БРОДІВСЬКА МІСЬКА РАДА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

р. Броди №

Про внесення змін до Програми розроблення

(оновлення) містобудівної документації

населених пунктів Бродівської

територіальної громади на 2022-2024 роки

Відповідно до законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, «Про основи містобудування», «Про регулювання містобудівної діяльності» з метою своєчасного забезпечення територій міської територіальної громади містобудівною документацією, розглянувши місцеву Програму Розроблення (оновлення) містобудівної документації населених пунктів Бродівської територіальної громади на 2022-2024 роки, Бродівська міська рада

ВИРІШУЄ :

  1. Внести зміни в Програму Розроблення (оновлення) містобудівної документації населених пунктів Бродівської територіальної громади на 2022-2024 роки, (додається)
  2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань земельних відносин, території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток (Казмірчук О. Я.).

Міський голова Анатолій БЕЛЕЙ

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення міської ради

«» 2024 року

Програма

Розроблення (оновлення) містобудівної

документації населених пунктів

Бродівської територіальної громади

на 2022-2024 роки

м. Броди
2024рік

ПОГОДЖЕНО
заступник
Бродівського міського голови
_________________ _________
«__» ________ 2024року

Програма

Розроблення (оновлення) містобудівної

документації населених пунктів

Бродівської територіальної громади

на 2022-2024 роки

Погоджено
Начальник
фінансового управління
Бродівської міської ради
_____________ _________
«__» ________ 2024року
МП
Начальник відділу містобудування, архітектури
та охорони культурної спадщини виконавчого комітету
Бродівської міської ради - головний архітектор ___________ ____________
«__» __________ 2024 року
МП
Начальник відділу юридичного супроводу, комунального майна, екології і благоустрою
_________________ _________
«__» ________ 2024року
МП
Заступник Бродівського міського голови з питань виконавчих органів влади
_________________ _________
«__» ________ 2024року
МП

м. Броди
2024рік

Паспорт програми

(загальна характеристика програми)

Програми Розроблення (оновлення) містобудівної документації

населених пунктів Бродівської територіальної громади

на 2022-2024 роки

(назва програми)

1. Ініціатор розроблення програми Відділ містобудування, архітектури та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Бродівської міської ради
2. Рішення виконавчого комітету Бродівської міської ради про погодження програми №1507 « 09 » квітня 2024 року
3. Розробник програми Відділ містобудування, архітектури та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Бродівської міської ради
4. Співрозробники програми -
5. Відповідальний виконавець програми Відділ містобудування, архітектури та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Бродівської міської ради
5.1 Головний розпорядник коштів Виконавчий комітет Бродівської міської ради
6. Учасники програми Виконавчий комітет Бродівської міської ради
7. Термін реалізації програми 2022-2024 роки
7.1. Етапи виконання програми
(для довгострокових програм)
-
8. Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм) Фінансове забезпечення заходів, визначених Програмою, здійснюватиметься в межах видатків, передбачених у міському бюджеті на відповідний бюджетний рік та за рахунок інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством України
9. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього, тис.грн. у тому числі: 2022 рік- 500,0
2023 рік- 300,0
2024 рік- 352,0
9.1. коштів місцевого бюджету тис.грн. 1152,0
коштів інших джерел

Міський голова ______________ ________________

(підпис) (ім’я, прізвище)

Начальник відділу містобудування,

архітектури та охорони культурної

спадщини виконавчого комітету_____________ _________________

Бродівської міської ради (підпис) (ім’я, прізвище)

- головний архітектор

  1. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма
    Програма розроблення (оновлення) містобудівної документації населених пунктів Бродівської міської територіальної громади на 2022-2024 роки (далі - Програма) передбачає виконання вимог Закону України «Про основи містобудування», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
    Програма спрямована забезпечити сталий містобудівний, економічний та соціальний розвиток Бродівської міської територіальної громади, та вирішити проблемні питання стимулювання, розвитку, раціонального використання територій, визначення черговості і пріоритетної забудови, створення належних умов для життєзабезпечення, уточнення планувальної структури та просторової композиції забудови територій, пріоритетних та допустимих видів використання і забудови територій, збереження історико-культурного середовища.
    У сучасних умовах зростає необхідність у плануванні територій як
    ефективного засобу державного регулювання їх використання, що забезпечить взаємоузгодження у цій сфері інтересів особистості, суспільства та держави, центру і регіонів, галузей і адміністративно-територіальних одиниць.

    Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» та низкою відповідних підзаконних актів чітко визначені вимоги щодо містобудівної документації як інструменту державного регулювання планування територій, яка поділяється на документацію державного, регіонального та місцевого рівнів і рішення якої є обов’язковими для виконання всіма суб’єктами містобудування. 
    Програма розроблена в напрямку вирішення питання організації на правовій основі містобудівної діяльності на території Бродівської міської територіальної громади, спрямованої на забезпечення сталого розвитку її територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
    Програма призначена вирішити проблемні питання стимулювання і розвитку сіл та міста, раціонального використання ресурсів та встановлення відповідного режиму забудови територій і населених пунктів.
    Програма розроблення містобудівної документації населених пунктів Бродівської міської територіальної громади на 2022-2024 роки, спрямована на визначення необхідних обсягів фінансування проектно-вишукувальних робіт з розробки містобудівної документації – комплексний план просторового розвитку території територіальної громади, планів зонування території, що є складовою комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади або генерального плану населеного пункту і визначає умови та обмеження використання території у межах визначених функціональних зон, генеральних планів населених пунктів громади, та детальних планів територій.
    Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади - одночасно містобудівна документація на місцевому рівні та документація із землеустрою, що визначає планувальну організацію, функціональне призначення території, основні принципи і напрями формування єдиної системи громадського обслуговування населення, дорожньої мережі, інженерно-транспортної інфраструктури, інженерної підготовки і благоустрою, цивільного захисту території та населення від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони земель та інших компонентів навколишнього природного середовища, формування екомережі, охорони і збереження культурної спадщини та традиційного характеру середовища населених пунктів, а також послідовність реалізації рішень, у тому числі етапність освоєння території;
    Генеральний план населеного пунктуосновний вид містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території.
    Генеральний план є комплексним планувальним документом, обов'язковим для виконання. Його положення базуються на аналізі й прогнозуванні демографічних, соціально-економічних, природно-географічних, інженерно-технічних, екологічних, санітарно-гігієнічних, історико-культурних факторів і орієнтовані виключно на вирішення питань планування території населеного пункту.
    Детальний план у межах населеного пункту уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території.
    Детальний план розробляється з метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту, призначених для комплексної забудови чи реконструкції.
    На підставі та з урахуванням положень затвердженого детального плану території може розроблятися проект землеустрою щодо впорядкування цієї території для містобудівних потреб, який після його затвердження стає невід’ємною частиною детального плану території.
    Містобудівна документація розробляється на паперових і електронних носіях на оновленій картографічній основі в цифровій формі як набори профільних геопросторових даних у державній геодезичній системі координат УСК-2000 і єдиній системі класифікації та кодування об’єктів будівництва для формування без даних містобудівного кадастру.
    Створення та оновлення цифрових інженерно-топографічних планів масштабу 1:10 000 та 1:2000 з цифровою точністю масштабу 1:500 для розроблення комплексного плану просторового розвитку території громади та розроблення плану зонування територій, ведення містобудівного та земельного кадастру розробляється відповідно до ст. 16 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», згідно якої містобудівна документація на місцевому рівні розробляється з урахуванням даних державного земельного кадастру на актуалізованій картографічній основі в цифровій формі як просторово орієнтована інформація в державній системі координат на паперових і електронних носіях.
    Відповідно до п. 2 ст. 2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» інструментом державного регулювання планування територій є містобудівна документація. У населених пунктах, які увійшли до новоутвореної територіальної громади містобудівна документація або відсутня, або є застарілою та потребує оновлення з врахуванням чинного законодавства у сфері планування територій. Тому розроблення комплексного плану просторового розвитку території Бродівської міської територіальної громади є одним із ключових завдань для розвитку території.
    Програма розроблена відповідно до Законів України «Про регулювання
    містобудівної діяльності», «Про Генеральну схему планування території
    України», «Про основи містобудування», «Про архітектурну діяльність», інших нормативно-правових актів. У ній визначені основні напрями комплексного вирішення питань розроблення містобудівної документації, формування нових підходів до її оновлення, моніторингу і контролю виконання.
  2. Мета Програми
    Основна мета Програми – своєчасне забезпечення територій міської територіальної громади містобудівною документацією, завданнями якої є:
    - обґрунтування майбутніх потреб та визначення переважних напрямів використання територій;
    - урахування державних, громадських і приватних інтересів під час планування забудови та іншого використання територій;
    - обґрунтування розподілу земель за цільовим призначенням та використання територій для містобудівних потреб;
    - забезпечення раціонального розселення і визначення напрямів сталого розвитку міської територіальної громади;
    - визначення і раціональне розташування територій житлової та громадської забудови промислових, рекреаційних, природоохоронних територій і об’єктів;
    - обґрунтування та встановлення режиму раціонального використання земель та забудови територій, на яких передбачена перспективна містобудівна діяльність;
    - визначення, вилучення (викуп) і надання земельних ділянок для містобудівних потреб на основі містобудівної документації в межах, визначених законом;
    - визначення територій, що мають особливу екологічну, наукову, естетичну, історико-культурну цінність, встановлення передбачених законодавством обмежень на їх планування, забудову та інше використання;
    - охорона довкілля та раціональне використання природних ресурсів;
    - регулювання забудови та використання території міської територіальної громади.
    Необхідність розроблення генеральних планів населених пунктів, які увійшли до складу Бролдівської міської територіальної громади виникла у зв’язку з тим, що відповідно ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.
    Матеріали генерального плану використовуються як вихiднi дані при розробленні іншої містобудівної документації – план зонування території, комплексний план розвитку території та проектів забудови, iнвестицiйних програм i проектів, програм соціально-економічного розвитку, схем визначення земель населених пунктів для приватизації, планів земельно-господарського устрою населеного пункту, спеціальних проектів, схем i програм охорони навколишнього природного середовища та здоров'я населення, пам'яток історії i культури, інженерного захисту і підготовки території, комплексних схем транспорту, проектів та схем органiзацiї дорожнього руху, систем управління дорожнім рухом, схем розвитку систем інженерного обладнання i галузей міського господарства, виконанні грошової оцінки земель, створенні мiстобудiвного та земельного кадастрів, тощо.
    Відсутність або застарілість наявної містобудівної документації на території міської територіальної громади не дозволяє належним чином здійснювати містобудівну діяльність.
  3. Шляхи і засоби розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування; строки та етапи виконання програми
    Фінансове забезпечення заходів, визначених Програмою, здійснюватиметься в межах видатків, передбачених у міському бюджеті на відповідний бюджетний рік та за рахунок інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством України.
    Прогнозні обсяги у фінансуванні заходів передбачених Програмою наведені у додатку 3 (додається).
    Дійсна вартість проектно-вишукувальних робіт у кожному конкретному випадку буде встановлюватися проектною установою та замовником із урахуванням усіх особливостей та факторів, обумовлених станом розвитку, потреби в територіях населеного пункту або території на час виготовлення містобудівної документації.
    В обсяг фінансування Програми можуть вноситися зміни протягом року.
  4. Перелік завдань програми та результативні показники

Виконання Програми має розподіл на основні заходи:

  1. Виконання топографічно- геодезичних робіт з виготовленням топографічної зйомки населених пунктів Бродівської міської територіальної громади.
    В цьому напрямку Програмою передбачені заходи щодо розроблення картографічних матеріалів у відповідність до вимог цього Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та діючих норм і правил, створення єдиної цифрової топографічної основи території для ведення містобудівного кадастру. 
    Тому, для виготовлення Генеральних планів населених пунктів необхідно оновити картографічні матеріали, а саме: виконати топографогеодезичні роботи з оновлення та коригування топографічної зйомки в масштабі 1:2 000.
  2. Розроблення генеральних планів населених пунктів

Розроблення генеральних планів населених пунктів Бродівської міської територіальної громади: с.Шнирів, с.Берлин визначить потреби в територіях для забудови та іншого використання; потреби у зміні меж населеного пункту, черговість і пріоритетність забудови та іншого використання територій; межі функціональних зон, пріоритетні та допустимі види використання та забудови територій, сприятиме залученню інвестицій.

Розроблення генерального плану села є спрощеною планувально-просторовою моделлю населеного пункту, та вкрай необхідне для безперервного планування використання територій .

3. Розроблення детальних планів територій

Детальний план територій – є містобудівною документацією з планування території на місцевому рівні та розробляється для всієї території населеного пункту або її частини на основі затвердженого генерального плану населеного пункту.

Детальні плани розробляються з метою:

– деталізації і уточнення у більш збільшуваному масштабі положень генерального плану міста;

– формування принципів планувально-просторової організації забудови;

– встановлення червоних ліній та ліній регулювання забудови;

– виявлення та уточнення територіальних ресурсів для всіх видів містобудівного використання;

– обґрунтування потреб утворення нових земельних ділянок і визначення їх цільового призначення, зміни цільового призначення існуючих земельних ділянок, їх перепланування, а також зміни функціонального використання споруд на територіях реконструкції забудови.

4. Розроблення комплексного плану просторового розвитку території Бродівської міської територіальної громади

Планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад, генеральних планів населених пунктів і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін до них.

Містобудівна документація на місцевому рівні розробляється з урахуванням відомостей Державного земельного кадастру на актуалізованій картографічній основі у цифровій формі в державній системі координат у формі електронних документів, що містять базові і тематичні геопросторові дані.

Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади (далі - комплексний план) розробляється на всю територію територіальної громади.

Комплексний план передбачає узгоджене прийняття рішень щодо цілісного (комплексного) просторового розвитку населених пунктів як єдиної системи розселення і території за їх межами.

Комплексний план розробляється та затверджується з метою забезпечення сталого розвитку територіальної громади з додержанням принципу збалансованості державних, громадських та приватних інтересів.

Комплексний план включає планувальні рішення щодо перспективного використання всієї території територіальної громади, а також:

генеральний план населеного пункту - адміністративного центру територіальної громади;

генеральні плани населених пунктів та детальні плани території у межах території територіальної громади, затверджені до прийняття комплексного плану, які відповідно до цієї статті визнані такими, що відповідають вимогам законодавства, узгоджуються з планувальними рішеннями комплексного плану і підлягають включенню до нього;

генеральні плани населених пунктів у межах території територіальної громади, необхідність розроблення яких встановлена рішенням про затвердження комплексного плану (включаються до складу комплексного плану одночасно з їх затвердженням);

детальні плани території у межах території територіальної громади (включаються до складу комплексного плану одночасно з їх затвердженням);

межі функціональних зон усієї території територіальної громади з вимогами до забудови та ландшафтної організації таких зон .

історико-архітектурні опорні плани історичних ареалів населених пунктів, внесених до Списку історичних населених місць України (включаються до складу комплексного плану як невід’ємні складові генеральних планів відповідних населених пунктів).

  1. Напрями діяльності та заходи Програми
    Реалізація Програми значно сприятиме позитивному й динамічному розвитку Бродівської міської територіальної громади в результаті якої очікується:
    - забезпечення населених пунктів територіальної громади придатною для користування містобудівною документацією, яка забезпечуватиме збалансований розвиток, забудову та інше використання територій кожного населеного пункту;
    - забезпечення виконання положень законодавства у сфері містобудування при вирішенні питань забудови, реконструкції та комплексного благоустрою територій населених пунктів відповідно до планів зонування або детальних планів територій;
    - залучення інвестицій у розвиток населених пунктів.
    Виконання Програми дасть можливість налагодити дієвий контроль за дотриманням чинних законодавчих і нормативних актів у сфері містобудування, регулюванням забудови та використання території Бродівської міської територіальної громади з врахуванням державних, громадських та приватних інтересів під час забудови територій, у сфері збереження історико-культурного середовища.
  2. Координація та контроль за ходом виконання програми

Виконання Програми здійснюється шляхом реалізації заходів головним виконавцем та учасниками, зазначеними в цій Програмі.

Координація та контроль виконання Програми здійснюється виконавчим комітетом Бродівської міської ради та постійною комісією Бродівської міської ради з питань земельних відносин, території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток.

Інформація про результати виконання Програми розміщується на офіційному сайті Бродівської міської ради.

Механізм реалізації Програми передбачає розробку організаційно-фінансових схем забезпечення системи заходів розвитку і збереження історико-культурного середовища Бродівської територіальної громади шляхом охорони та збереження пам’яток культурної спадщини відповідно до змісту Програми й буде формуватися та коригуватися поетапно з урахуванням змін соціально-економічної ситуації.

Відповідальний виконавець Програми - відділ містобудування, архітектури та охорпони культурної спадщини виконавчого комітету Бродівської міської ради щороку до 10 жовтня та 10 лютого, готує та подає фінансовому управлінню Бродівської міської ради та відділу економіки та публічних закупівель виконавчого комітету Бродівської міської ради інформацію про стан її виконання Програми (додаток 3).

Відповідальний виконавець Програми за підсумками року подає на розгляд сесії Бродівської міської ради звіт про стан виконанання Програми до 01 березня року наступного за звітним періодом.

Секретар радиРуслан Шишка

Додаток 1

До Програми розроблення (оновлення) містобудівної документації населених

пунктів Бродівської міської територіальної громади на 2022-2024 роки

Ресурсне забезпечення

Програми розроблення (оновлення) містобудівної

документації населених пунктів

Бродівської територіальної громади

на 2022-2024 роки

(назва програми)

тис. грн.

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми 2022 рік 2023 рік 2024 рік Усього витрат на виконання програми
Обсяг ресурсів, усього, у тому числі: 500,0 300,0 352,0 1152,0
державний бюджет
обласний бюджет
місцевий бюджет 500,0 300,0 352,0 1152,0
кошти не бюджетних джерел
інші

Міський голова ______________ ________________

(підпис) (ім’я, прізвище)

Начальник відділу містобудування, архітектури

та охорони культурної спадщини виконавчого комітету

Бродівської міської ради - головний архітектор _______________ _________________

(підпис) (ім’я, прізвище)

Додаток 2

До Програми розроблення (оновлення) містобудівної документації населених

пунктів Бродівської міської територіальної громади на 2022-2024 роки

Перелік заходів і завдань

Програми розроблення (оновлення) містобудівної документації населених пунктів

Бродівської територіальної громади на 2022-2024 роки

(назва програми)


з/п
Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання) Перелік заходів програми Строк виконання заходу Виконавці Джерела фінансування Обсяги фінансування (вартість), тис.грн., у тому числі: Очікуваний результат
2022 р. 2023 р. 2024 р.
1 Виготовлення містобудівної документації
  1. Розроблення генеральних планів населених пунктів :
  • с. Шнирів
  • с. Берлин
  1. Розроблення детальних планів територій
  2. Розроблення комплексного плану просторового розвитку території Бродівської міської територіальної громади
2022-2024 рр. Відділ містобудування, архітектури та земельних ресурсів виконавчого комітету Бродівської міської ради Бюджет Бродівської міської ради та інші джерела фінансування, не заборонені чинним законодавством України 500,0 300,0 352,0 Розроблення генеральних планів, детальних планів та комплексного плану просторового розвитку території Бродівської міської територіальної громади своєчасно забезпечить населені пункти та територій міської територіальної громади містобудівною документацією
2 Урахування даних державного земельного кадастру на актуалізованій картографічній основі в цифровій формі як просторово орієнтована інформація в державній системі координат на паперових і електронних носіях для розроблення містобудівної документації на місцевому рівні
  1. Оновлення цифрових інженерно-топографічних планів масштабу 1:2 000 з цифровою точністю масштабу 1:500 для розроблення містобудівної документації
  2. Створення топографічної основи масштабу 1:10 000 в графічній і цифровій формі, актуалізованої по архівних матеріалах аерофотознімання та космофотозйомки в цифровому векторному, електронному і графічному зображенні, для розробки містобудівної документації на територію – Бродівської міської територіальної громади
2022-2024 рр. Відділ містобудування, архітектури та земельних ресурсів виконавчого комітету Бродівської міської ради Бюджет Бродівської міської ради та інші джерела фінансування, не заборонені чинним законодавством України За наявності фінансового ресурсу За наявності фінансового ресурсу За наявності фінансового ресурсу Проведення протиаварійних та ремонтних робіт

Міський голова ______________ ________________

(підпис) (ім’я, прізвище)

Начальник відділу містобудування, архітектури

та охорони культурної спадщини виконавчого комітету

Бродівської міської ради - головний архітектор _______________ _________________

(підпис) (ім»я, прізвище)

Додаток 3

До Програми розроблення (оновлення) містобудівної документації населених

пунктів Бродівської міської територіальної громади на 2022-2024 роки

Перелік заходів і завдань

Інформація про виконання програми за _______ рік

1.
КВКВ найменування головного розпорядника бюджетних коштів
2.
КВКВ найменування відповідального виконавця програми
3.
КФКВ найменування програми, дата і номер рішення обласної ради про її затвердження

4. Напрями діяльності та заходи програми _______________________________________________________________________________________

(назва програми)

№ п/п Захід Головний
виконавець
та строк
виконання
Планові обсяги фінансування, тис. грн. Фактичні обсяги фінансування, тис. грн. Стан виконання заходів (результативні показники виконання програми)
Всього У тому числі: Всього У тому числі:
Державний бюджет Обласний бюджет Місцевий бюджет Кошти не
бюджетних джерел
Державний бюджет Обласний бюджет Місцевий бюджет Кошти не
бюджетних джерел

5. Аналіз виконання за видатками в цілому за програмою:

тис. грн.

Бюджетні асигнування з урахуванням змін Проведені видатки Відхилення
Усього Загальний фонд Спеціальний фонд Усього Загальний фонд Спеціальний фонд усього Загальний фонд Спеціальний фонд %

Міський голова ______________ ________________

(підпис) (ім’я, прізвище)

Начальник відділу містобудування, архітектури

та охорони культурної спадщини виконавчого комітету

Бродівської міської ради - головний архітектор _______________ _________________

(підпис) (ім»я, прізвище)