ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 3
Текст:БРОДІВСЬКА МІСЬКА РАДА
БРОДІВСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
XL сесія VIІ демократичного скликання
від 04.07. 2019 року м. Броди № проект
Про затвердження міської цільової програми
«Облік об’єктів культурної спадщини міста Броди на 2019-2021 роки»
На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 12.12.2017 р., керуючись законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», “Про охорону культурної спадщини”, постановами Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року №1760 “Про затвердження порядку визначення категорій пам’яток для занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України” та від 9 вересня 2002 року №1330 «Про затвердження Комплексної програми паспортизації об’єктів культурної спадщини на 2003-2010рр.», міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму “Облік об’єктів культурної спадщини міста Броди на 2019-2021 роки” (додається).
2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань економіки, бюджету та комунального майна ( Старик М. І. ).
Міський голова Анатолій Белей
Додаток 1 |
до рішення Бродівської міської ради «Про затвердження Програми «Облік об’єктів культурної спадщини міста Броди на 2019-2021 роки»» |
від 04.07. 2019 року № проект |
на 2019-2021 роки»
Розділ 1. ПАСПОРТ
Програма інвентаризації та паспортизації пам'яток архітектури та містобудування
1. Ініціатор розробки програми | Виконавчий комітет Бродівської міської ради |
2. Дата, номер і назва розпорядчого документа про розробку програми | - |
3. Розробник програми | Головний спеціаліст - міський архітектор |
4. Співрозробники програми | - |
5.Учасники програми | Виконавчий комітет Бродівської міської ради |
6. Відповідальний виконавець програми | Головний спеціаліст - міський архітектор |
7. Головні розпорядники коштів | Виконавчий комітет Бродівської міської ради |
8. Термін реалізації програми | 2019-2021роки |
9. Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні програми | Міський бюджет |
10. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, усього: у тому числі: 10.1. коштів міського бюджету: 10.2. коштів інших джерел | 250000,00 грн., з них: 2019 р. – 50000,00 грн.; 2020 р. – 100000,00 грн.; 2021 р. – 100000, 00 грн. 250000,00 грн., з них: 2019 р. – 50000,00 грн.; 2020 р. – 100000,00 грн.; 2021 р. – 100000, 00 грн. - |
Розділ 2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма «Облік об’єктів культурної спадщини міста Броди
на 2019-2021 роки» (далі - Програма)
Програма розроблена на підставі Закону України "Про охорону культурної спадщини", постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001року №1760 "Про затвердження Порядку визначення категорій пам’яток для занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України" та Порядку обліку об'єктів культурної спадщини, затвердженого наказом Міністерства культури України від 11.03.2013 № 158.
Програма спрямована на забезпечення об’єктів культурної спадщини обліковою документацією, необхідною для занесення їх до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Основним обліковим документом є паспорт об’єкта культурної спадщини (далі - паспорт), форма якого затверджена спільним наказом Міністерства культури і мистецтв України та Державним комітетом України з будівництва та архітектури від 13.05.2004 за № 295/10.
Паспорт повинен містити всебічну, докладну, й достовірну інформацію про об’єкт (пам’ятку) культурної спадщини: історичні дані, відомості про його стан, функціональне використання, роль у навколишньому природному середовищі, результати оцінки його історичної та естетичної цінності, наявність науково-проектної документації, місце її зберігання, зони охорони та інше.
Оскільки, до Державного реєстру нерухомих пам’яток України не допускається занесення об’єкта без облікової документації, виникла потреба у проведенні паспортизації об’єктів культурної спадщини архітектури та містобудування. Це обумовлено тим, що на сучасному етапі підвищилися вимоги до інформації про об’єкт культурної спадщини, необхідної для оперативного реагування на загрозу об’єкту під час будівництва, реставрації, проведення меліоративних, дорожніх, земляних робіт у зонах його охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць.
Реалізація цільової Програми паспортизації пам'яток архітектури та містобудування м. Броди дозволить розширити обсяг даних про об’єкти, запровадити електронну форму збереження інформації про них, що відповідає вимогам міжнародних конвенцій про охорону культурної спадщини щодо доступності інформації про об’єкти культурної спадщини, та створить передумови для занесення їх до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.
Розділ 3. Мета Програми
Метою програми є:
а) забезпечення об’єктів культурної спадщини національного та місцевого значення (архітектури та містобудування), необхідною обліковою документацією – паспортами;
б) занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та баз даних містобудівного кадастру;
в) удосконалення ведення обліку об’єктів культурної спадщини та моніторингу їх стану.
Розділ 4. Шляхи розв’язання проблем, фінансове забезпечення Програми
З метою удосконалення ведення обліку об’єктів культурної спадщини національного та місцевого значення передбачається здійснити протягом 2019‑2021 років інвентаризацію та паспортизацію об’єктів архітектури та містобудування м. Броди.
Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок коштів міського бюджету м. Броди у межах асигнувань, передбачених на відповідні роки.
Загальний обсяг фінансування Програми за рахунок міського бюджету становить 250000,00 грн.
Розпорядником коштів та відповідальним виконавцем Програми виступає виконавчий комітет Бродівської міської ради.
Обсяги фінансування Програми визначаються щороку, виходячи з конкретних завдань та реальних фінансових можливостей бюджету.
Перелік та кількість пам’яток архітектури та містобудування може коригуватися в залежності від даних інвентаризації, а також реальних потреб та завдань, які визначаються Програмою.
Розділ 5 . Очікувані результати виконання Програми
Виконання Програми забезпечить реалізацію державної політики у сфері охорони культурної спадщини, виконання вимог міжнародних конвенцій про охорону культурної спадщини щодо доступності інформації про об’єкти культурної спадщини, створить необхідні передумови для вжиття заходів з охорони та реставрації пам'яток, а також захисту традиційного історичного середовища.
Секретар ради Микола Бакай