ОПИС ДОКУМЕНТУ

Статус:

Прийнятий в цілому

Дата:

01.07.2021

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № б/н
Про роботу комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Броди» в 2020 році

БРОДІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ
X   сесія VIII скликання
 
РІШЕННЯ
від   …. …..                                     м. Броди                                  №  проєкт

 
Про роботу комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Броди» в
2020 році
 
         Керуючись, Законом України «Про телебачення та радіомовлення»,  ст. 26  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши звіт Про роботу комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Броди» в 2020 році,   міська рада, -
 
ВИРІШИЛА:
 

2.      Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію Бродівсьської міської ради з гуманітарних питань.
 
 
 
 

Міський голова                                         Анатолій Белей

 
 
 
 
 
 
 
Додаток 1 до рішення Бродівської міської ради від….. 2021 року №
 
Звіт Про роботу комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Броди» в 2020 році
 
Історія Бродівського телебачення бере свій початок у 1995 році, коли Рішенням Бродівської районної ради було створено районну державну телерадіокомпанію «Броди». До складу якої увійшли районне (проводове) радіо та ТБ(перша передача якого вийшла в ефір у 1997 році).Передачі ТБ готували до ефіру троє людей, які усі свої сили, вміння та знання віддавали роботі , можна сказати 24 години на добу. Надзвичайно плідною та конструктивною була співпраця з районною радою та РДА, керівництво яких розуміло нас та усіляко підтримувало .Першим керівником ТРК був М.Стеблій, далі- В.Булишин і уже 2 роки т.в.о.голови я, Сніжана Демчук. Працюю  у ТРК «Броди» від дня першої передачі , а це близько 25 років. Разом з ТРК навчалась, зростала, удосконалювалась, а тому маю велике бажання розвивати «рідну» телерадіокомпанію. Власне, ці завдання поставила перед собою, коли мене призначили на посаду т.в.о. голови ТРК «Броди». Період був надзвичайно складним: відсутність ліцензій, борг перед ПАТ «Укртелеком», зневіра колективу, штрафні санкції перед Національною радою з питань ТБ і радіомовлення. Втім, крок за кроком і вдалось зробити чимало: у короткі терміни  погасти  борг перед Укртелеком, підготувати два пакети  документів у Національну раду та отримати ліцензії на кабельне мовлення та проводове мовлення. Чому лише на кабельне мовлення? У зв»язку з тим, що Україна активно переходить на цифрове мовлення, ліцензію на аналогове мовлення продовжити не було можливості, а конкурс на цифрове не було оголошено, то для того, аби повернутись на телеекрани , можна було отримати ліцензію лише на кабельне мовлення.Так, це обмежені можливості, адже працюємо лише у одній кабельній мережі м.Броди, проте найбільшій та найпопулярнішій – «РТВ-СЕРВІС» з кількістю абонентів- 3тис. 500.
Взяли участь у конкурсі на отримання ліцензії не ефірне мовлення(ФМ- радіо) й у непростій конкурентній боротьбі отримали перемогу й від травня 2020 року розпочали ФМ- мовлення на Бродівщині. Катастрофічно не вистачало коштів для облаштування студії, втім звернення до підприємців дали свій результат й спільними зусиллями ми створили нове, сучасне, креативне радіо на Бродівщині. Отримано дозвіл на мовлення від Укрчастотнагляду, заключено угоди з тими організаціями, які обслуговують радіопередавальне обладнання.
Зроблено сучасні ремонти у приміщенні телерадіокомпанії, яких ніхто не робив з 90-х років.
Створено офіційний сайт ТРК «Броди» та ютуб-канал, на якому уже бл. 3 тис. 600 підписників та більше 2 млн. переглядів.
Хочу зауважити, що у порівнянні з попередніми роками ТРК почала заробляти більшу кількість коштів.  Левова частка із заробленого йде на оплату тим організаціям, послугами яких ми користуємось, аби були належними та безперебійними теле та радіосигнали. Окрім цього  з власних зароблених коштів ми придбали дороговартісну програму автоматизації ефіру для ФМ- радіо, спеціальне передавальне обладнання.
Впродовж 2020 року на Програму підтримки РК ТРК «Броди» виділено 845 тис. грн, з яких 100 тис. грн., це кошти міської ради. Ці кошти спрямовані на виплату заробітної плати, а також 40 тис. грн,- на ремонт радіостудії. Власні зароблені кошти впродовж 2020 року- 212 тис. грн. Заборгованість із виплати заробітної плати виникла тому, що з вересня 2020 року припинилось фінансування Програми підтримки ТРК Бродівською районною радою. Хочу зауважити, що впродовж усього часу функціонування ТРК подібна ситуація складається з року в рік. От тільки на кінець кожного року борги з виплати заробітної плати перед нами було погашено. Винятком став лише цей рік.
 
Хто володіє інформацією, той володіє світом. Це твердження є доволі давнім, втім воно не втрачає своєї актуальності сьогодні й не втратить в майбутньому. Тож про важливість ЗМІ слід говорити, обговорювати цю тему й відстоювати свої місцеві засоби масової інформації, які вірно служать громаді уже десятки років. Ми не обливаємо брудом інших, ми стоїмо на принципах і основах журналістської етики та солідарності, ми знаємо що таке професійна журналістика. Четверо членів колективу  це люди з 20 річним і більше стажем роботи, члени Національної Спілки Журналістів України, неодноразові переможці конкурсів не лише місцевого, обласного, а й всеукраїнського рівнів. Ось і нещодавно Наталія Кутняк і Роман Кушніренко стали переможцями Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади».
Завжди корисним та повчальним є перейняти досвід у інших, особливо, коли цей досвід позитивний і заслуговує уваги. Ось до прикладу, м.Буськ. У них є радіо ФМ, яке ще минулоріч укомплектоване усім , як кажуть, від А до Я.  Буське радіо належить Буській міській раді і на 2021 рік на трьох працівників отримало фінансування майже 1 млн. А Перший Західний ? Так, це не порівняння з нами, НІ, ЗВИЧАЙНО! Просто це теж Комунальний ЗМІ., який цього року отримав фінансування 38 млн. грн. на 90 чоловік. Під час особистого спілкування з керівником каналу у 2020 році, Ольга Цап була просто шокована, як ми можемо працювати у таких умовах й забезпечувати 8- ма працівниками роботу трьох структур: ТБ і два радіо.
НАША МЕТА:
-                                              Бути джерелом об»єктивної , правдивої, достовірної інформації для жителів Бродівської громади.
-                                              Давати вичерпні та актуальні відповіді на питання, що турбують громаду.
-                                              Створювати якісний контент.
-                                              Об»єктивно висвітлювати діяльність Брродівської міської ради.
-                                              Формувати успішний комунальний ЗМІ.
-                                              Збільшувати кількість програм власного виробництва.
-                                              Збільшувати присутність у соціальних мережах: Телеграм, Інстаграм, ФБ.
НАШІ ЦІЛІ НА 2021 РІК:
-                                              За умови проведення конкурсу перейти на цифрове мовлення.
-                                              Збільшувати кількість рекламодавців, виходячи за межі Бродівщини.
-                                              Співпрацювати із Золочівською районною радою.
-                                              Готувати до ефіру уже розроблені три великі телевізійні проєкти.
-                                              Транслювати передачі ФМ- радіо в інтернеті.
-                                              Розробити вкладку КП ТРК  «Броди» на сайті Бродівської міської ради.
-                                              Отримати Висновок Укрчастотнагляду.
-                                              Замовити розробку технічних умов для ФМ- РАДІО.
-                                              Облаштувати телестудію .
-                                              Придбати звукоізоляцію для радіостудії.
НАШІ ПОТРЕБИ:
Висновок Укрчастотнагляду- 3 тис. грн.
Технічні умови- 17 тис.
Придбання звукоізоляційних матеріалів – 5 тис. грн.
-                                              Облаштування телестудії – 8 тис. грн.
-                                              Щомісячні витрати на оплату тим організаціям послугами яких ми користуємось( Пат «Укртелеком», Концерн «РРТ Сервіс», ТзОВ «Бізнес і Технології», олата за тепло і енергопостачання) – 16 тис. щомісячно.
 
На здійснення вищеперерахованих проплат плануємо витрачати власні зароблені кошти, а також спонсорські внески.
 
-                                              Оплата праці працівникам ТРК(оклад і вислуга років) зі сплатою податків – бл. 70 тис. щомісячно.
Оскільки коштів на виплату заробітної плати недостатньо прийнято рішення переводити працівників на   0,75 окладу.
 
 
Ми працювали, ми працюємо і ми хочемо працювати. Ми знаємо усе про професійну журналістику, про важливість журналістської праці й готові стати ЗМІ Бродівської громади, яка зможе пишатись своїм ТБ і радіо. Втім без розуміння та підтримки це зробити просто неможливо.
Адже слід розуміти, що немає ЗМІ, навіть всеукраїнського рівня, які б були прибутковими, а що уже говорити про місцеві радіо й ТБ.?
 
 
Т.в.о директора ТРК Броди                                                   Демчук С.
 
 
 
 
Секретар ради                                                              Руслан Шишка